Переосмысление территорий

Reconfiguring Territories

Territooriumite ümber mõtestamine

Uudelleenmäärittyvät paikallisuudet

This is a subtitle.

MYCKET Collaboration

Mycket Bio Photo

MYCKET on Rootsi kunsti- ja arhitektuurirühmitis, mille asutasid 2012. aastal Mariana Alves Silva, Katarina Bonnevier ja Thérèse Kristiansson. Aastatel 2016–2020 on Mycketis tegutsenud ka sisearhitekt Ullis Ohlgren ja aastatel 2018–2020 sisearhitekt Anna Märta Danielsson.

Mycket uurib kunsti ristumispunktide, näiteks rassismivastaste ja queer-feministlike teooriate perspektiivist. Seda tegutsemisviisi mõjutab teatri-, karnevali- ja poliitiline aktivism. Nad lõhuvad inimelu ja meid ümbritseva keskkonna piire. Hiljuti avasid nad Rootsi Råslättis avaliku kaasava tantsu- ja muusikaruumi Kepsen. Viimased tööd: „Kämpaoke – karaokebaar hoolivate lauludega“ Stockholmi kultuurifestivalil (2019), „Najaadide grott“ – jalakäijate tunneli ümberkujundamine Haninges (2018), näituse „Demokraatliku arhitektuuri poole“ kujundus (2017–2019), kunstiline uurimisprojekt „The Club Scene“ koos 13 laia kõlapinda leidva teatriperformantsiga, ArkDes, rahastaja Rootsi teadusnõukogu(2014–2017).

Kevadkool 2021
→ Spring School 2021
→ Bесенняя школа 2021
→ Kevätkoulu 2021

KEVADKOOLI 2021 AVATUD TAOTLUSVOOR
(Re)configuring Territories kevadkool 2021
Juhendavad Francisco Martínez ja Andra Aaloe,
Maria Muuk, ning MYCKET (Mariana Alves Silva, Katarina Bonnevier ja Thérèse Kristiansson)
31. mai – 6. juuni 2021
50€ / 0€

Programm (Re)configuring Territories jätkub nädalapikkuse kevadkooliga 31. maist 6. juunini 2021. Kevadkooli raames korraldatakse kolm samaaegset töötuba, mida juhendavad antropoloog Francisco Martínez ja urbanist Andra Aaloe, graafiline disainer, pagar ja kirjanik Maria Muuk ning arhitektuuri, kunsti ja disaini asjatundjad rühmitusest MYCKET.

Südamaa trollitaju

2021. aastal alustab Mycket uut kolmeaastast kunstilist uurimisprojekti „Südamaa trollitaju“. Projektis pöördutakse rahvajuttude ja legendide poole, et leida taas side ajaga, kui inimesed elasid loodusele lähemal ja sellele rohkem allusid. „Südamaa trollitaju“ on eri valdkondi sünteesiv disainiprojekt, mis kasvab välja autorite enda südamaast Lõuna-Rootsi maapiirkonnas ja laiendab kestlike tulevikustsenaariumide loomiseks kasutatavat vormivälja, võttes appi kohaspetsiifilise käsitöö ning rahvajuttudele ja mütoloogiale tuginevad videoanimatsioonid. Autorid kutsuvad Narva kevadkooli töötoa osalisi üles süvenema trollide, hingede ja animismi maailma, lööma kaasa ja meisterdama, samal ajal vahendades ja jagades neid kunstiteoseid animatsiooni kaudu – uurides, milliseid uusi ja ettenägematuid teadmisi saab ammutada protsessist endast. Eesmärk on uurida trollitaju kunstilise uurimistöö abil ning luua ja jagada toimivaid viise tuleviku kujundamiseks ja selles elamiseks. Inimesed astuvad taas dialoogi Maa ja selle kaasasukatega.

(Re)configuring Territories vestlusring
→ (Re)configuring Territories Talks
→ Доклады на (Пере)осмыслении территорий
→ (Re)configuring Territories -keskustelut

(Re)configuring Territories vestlusring: Feministlikud muinasjutud, peod ja koos söömine ruumiliste praktikatena

(Re)configuring Territories vestlusring: Feministlikud muinasjutud, peod ja koos söömine ruumiliste praktikatena
Kas ilukirjandust ja koos õhtust söömist saaks kasutada uue lähenemisena ruumiliste praktikate ja disaini tavapärastele meetoditele? Kas need meetodid võiksid olla aluseks vastupidavamale ja diskursiivsemale arhitektuuri- ja disainikultuurile? Vestlusringi veavad kunsti- ja arhitektuurirühmitus MYCKET (Mariana Alves Silva, Katarina Bonnevier, and Thérèse Kristiansson), graafiline disainer/kirjanik/pagar Maria Muuk ja kuraator Kaisa Karvinen.